Сабота, 15/06 - Фудбал, Бразил, Серија А
15/06Брагантино vs Хувентуд1X2тип: 1
8 / 10 единици
11/06/2024 10:11
Домаќините ја имаат улогата на фаворит на овој натпревар и очекуваме лесна победа за нив.

Брагантино


Брагантино засега добро се снаоѓа во новата сезона. После 7 изиграни натпревари имаат 7 бода, а од лидерот заостануваат малку, па со оглед на големата конкуренција овде ќе имаме интересна сезона во бразилската Серија А.


Хувентуд


Хувентуд после поразот од Ботафого врза три натпревари без пораз, поточно остварија две реми и една победа, па сега се наоѓаат на втората половина на табелата и се надвор од црвената зона што е врвен приоритет за нив за оваа година.


Предлог


Брагантино е далеку поквалитетен тим и очекуваме да ги земат трите бода на овој натпревар. Ние типуваме 1 со квота 1.53 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*