Петок, 14/06 - Фудбал, Шведска, Супертан
14/06Ергрите vs ГИФ Сундсвал1X2тип: 1
8 / 10 единици
11/06/2024 10:08
Овде очекуваме Ергрите да доминира и да земат лесни три бода на овој натпревар.

Ергрите


Ергрите имаше лош период и тогаш запишаа три последователни порази, но таа серија успешно ја прекинаа во минатото коло со победа над Гефле. Во моментов се дел од црвената зона и ако продолжат со вакво темпо ќе имаат дефинитивно проблеми околу опстанокот.


Сандсвал


Екипата на Сандсвал е на дното на табелата и тие важат за едни од поголемите фаворити за елиминација оваа сезона. Досега не прикажаа ништо посебно, па оправдано се наоѓаат на последното место со само 8 освоени бода.


Предлог


Ергрите делува дека ја надмина кризата и дека овој пат имаат повторно можност да земат нови три бода. Ние овде очекуваме 1 со квота 1.85 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*