Четврток, 13/06 - Фудбал, Република Ирска, Премиер Дивизија
13/06Galway United vs Дрогеда Јунајтед1X2тип: 1
7 / 10 единици
10/06/2024 09:49
Галвеј е голем фаворит, а ние очекуваме да ја оправдаат таа улога и да ги земат трите бода без поголеми проблеми.

Галвеј


Екипата на Галвеј после 19 изиграни кола се наоѓа на 5-то место во ирската Премиер дивизија. Тие освоија 27 бода преку 7 победи, 6 реми и 6 порази. Во борбата за квалификации за Европа некако заостана, но до крајот има уште многу и рано е да им пресудиме.


Дрогеда


Дрогеда е на претпоследната позиција со 16 бода и оваа година дефинитивно ќе имаат проблеми со опстанокот бидјеќи нивниот бодовен заостаток е солиден и ако продолжат со вакво темпо многу лесно може да се најдат на дното на табелата.


Предлог


Овде очекуваме Галвеј да ги земат трите бода без поголеми проблеми. Ние типуваме 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*