Понеделник, 20/05 - Фудбал, Италија, Серија А
20/05Болоња vs ЈувентусДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
14/05/2024 09:35
Овде очекуваме двете екипи да напаѓаат и да постигнат најмалку по еден погодок.

Болоња


Екипата на Болоња е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона. Имено, тие се на делба на 3-та позиција заедно со Јувентус и веќе официјално следната сезона ќе ги гледаме во Лигата на шампиони заедно со најдобрите екипите од Европа.


Јувентус


Јувентус влезе во реми серија и на последните пет натпревари запишаа пет нерешени резултати, а како големо изненадување беше последниот дуел каде што се сретнаа со Салернитана, тимот кој е веќе елиминиран, па и со нив изиграа натпревар без победник.


Предлог


Овде сметаме дека ќе гледаме релаксиран натпревар, па искрено очекуваме гол на двете страни. Типуваме ГГ со квота 2.00 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*