Недела, 19/05 - Фудбал, Франција, Лига 1
19/05Тулуз ФК vs Брест 291X2тип: 2
8 / 10 единици
14/05/2024 09:29
Брест е на чекор од директен пласман во Лигата на шампиони и мора да победат на овој натпревар.

Тулуз


Екипата на Тулуз ги очекува мирна завршница. Тие не можат ниту горе, а ниту долу. Со оглед на фактот дека за нив најважно беше да обезбедат навремен опстанок, може да кажеме дека се задоволни од оваа сезона.


Брест


Екипата на Брест врза две реми и својот директен пласман во рамките на ЛШ им е доведен во прашање. Сега се наоѓаат на 4-то место, но повторно имаат големи шанси за следната сезона да бидат дел од европската елита.


Предлог


Брест нема право на кикс и мора да победи на овој натпревар. Ние очекуваме да доминираат и типуваме 2 со квота 1.85 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*