Сабота, 18/05 - Фудбал, Италија, Серија А
18/05УС Лече vs Аталанта1X2тип: 2
9 / 10 единици
14/05/2024 09:25
Екипата од Бергамо е во фантастична форма и веруваме дека ќе поебдат на овој натпревар.

Лече


Екипата на Лече во последно време и не блеска кој знае колку. Тие запишаа две реми и еден пораз, но добро е тоа што се надвор од зоната за елиминација и што не би требало да имаат проблем со опстанокот оваа сезона.


Аталанта


Аталанта влезе во добра серија резултати и благодарение на тоа стигна до 5-та позиција на табелата и тоа е место кое води во Лигата на шампиони, а имаат и еден натпревар помалку што им дава дополнителна предност.


Предлог


Овде веруваме дека Аталанта ќе ја продолжат добрата серија резултати и затоа одлучивме да типуваме 2 со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*