Петок, 17/05 - Фудбал, Франција, Лига 2
17/05Каен vs Валенсјен1X2тип: 1
7 / 10 единици
13/05/2024 12:43
Каен е огромен фаворит на овој дуел и веруваме дека ќе земат лесни три бода.

Каен


Екипата на Каен во минатото коло ремизираше, а пред тоа запиша победа. Тие четири бода им донесоа минимални шанси за да стигнат до плеј оф за првата лига во Франција. Сепак, тие треба да победа, но треба да се надеваат на кикс на екипата на Родез која има два бода повеќе.


Валенсиен


Валенсиен веќе оддамна се елиминирани од втората лига и ќе мора да се преселат во националната лига. Тие запишаа три последователни победи, но тоа не им значи воопшто бидејќи имаат сериозен бодовен заостаток зад екипите кои се на сигурно.


Предлог


Каен очекуваме без поголеми проблеми да земе три бода на овој натпревар. Типуваме 1 со квота 1.40 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*