Четврток, 16/05 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
16/05Лас Палмас vs Реал Бетис1X2тип: 2
8 / 10 единици
13/05/2024 12:34
Бетис е во одлична форма и веруваме дека ќе ја искористи кризата на Лас Палмас.

Лас Палмас


Екипата на Лас Палмас влезе во криза во многу лош период. Тие се уште се на сигурно, но им фали малку за да бидат сигурни дека следната сезона ќе играат во шпанската елитна Ла Лига. На последните пет натпревари, овој тим запиша исто толку и порази.


Бетис


Бетис ќе води битка за пласман во Лига Европа до самиот крај. Сепак тие собраа многу важни бодови во последно време, а успеаја да остварат лесна победа и против тимот на Алмериа во последното коло од Ла Лига.


Предлог


Веруваме дека Бетис ќе успеат да земат три бода и на овој натпревар бидејќи се во фантастична форма. Ние типуваме 2 со квота 1.91 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*