Среда, 15/05 - Фудбал, Англија, Премиер лига
15/05Манчестер Јунајтед vs Њукасл ЈунајтедДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
13/05/2024 12:25
Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни.

Манчестер Јунајтед


Екипата на Манчестер Јунајтед дефинитивно разочараа оваа сезона. Ние очекувавме да бидат дел од врвот, но тие не можат да стигнат ниту до зоната за Европа. Во последните два натпревари запишаа два порази и тоа дополнително им ја отежна мисијата за европските купови.


Њукасл


После двете врзани победи, Њукасл немаше среќа во последниот натпревар против Брајтон. Иако во еден момент постигнаа гол за 2-1, тој беше поништен и мораше овој тим да се задоволи само со еден бод.


Предлог


Овде на двата тима бодовите им се повеќе од потребни, па очекуваме да гледаме интересен и возбудлив натпревар. Ние типуваме ГГ со квота 1.41 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*