Понеделник, 08/04 - Фудбал, Италија, Серија А
08/04Удинезе vs Интер Милано1X2тип: 2
7 / 10 единици
02/04/2024 14:20
Интер е огромен фаворит на овој дуел и очекуваме да земат лесни три бода на овој натпревар.

Удинезе


Екипата на Удине по старото добро правило се наоѓа на вториот дел од табелата, но овој пат се во тесна конкуренција со екипите кои ќе се борат за опстанок. Во моментов ништо не е сигурно, но веруваме дека имаат капацитет да останат повторно во италијанската Серија А.


Интер


Екипата од Милано буквално „гази“ оваа сезона во домашното првенство. Со елиминацијата од ЛШ го намалија притисокот и сега комплетно ќе можат да се посветат на Скудето кое им е врвен приоритет за оваа сезона и се многу блиску до него.


Предлог


Интер на овој дуел очекуваме да доминира и без двоумење решивме да типуваме 2 со квота 1.50 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*