Недела, 07/04 - Фудбал, Португалија, Премиер Лига
07/04Порто vs Виторија ГимараешВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
9 / 10 единици
01/04/2024 12:51
Иако Порто е фаворит, како посигурно ни делува да типуваме на голови на овој натпревар.

Порто


Тимот од Порто во минатото коло запиша неочекуван пораз од тимот на Ешторил, па тоа придонесе да се оддалечат од позициите кои водат во ЛШ, а со таква завршница дефинитивно фановите на овој тим ќе бидат максимално разочарани бидејќи очекуваа многу повеќе од омилениот тим.


Гимараеш


Гостите се снајдуваат одлично, а имаат и многу реални шанси за да ги гледаме во Европа следната сезона. Се наоѓаат на 5-та позиција и се веднаш зад Брага, па позицијата за пласман во конференциската лига е лесно достижна.


Предлог


Порто ќе го дочека тимот на Гимараеш кој е во одлична и форма и искрено не очекуваме лесен натпревар. Ние одлучивме да типуваме 3+ со квота 1.75 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*