Сабота, 06/04 - Фудбал, Германија, Бундеслига
06/04Унион Берлин vs Баер ЛеверкузенДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
01/04/2024 12:47
Овде веруваме дека ќе гледаме отворен и ефикасен натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни.

Унион Берлин


Дефинитивно оваа сезона Унион Берлин ги разочара своите фанови. Од ланскиот успех нема реприза, па овој пат, наместо за Европа, тимот од Берлин се бори за навремен опстанок. Во последните два натпревари зедоа важни четири бода бидејќи победија против Вердер, а ремизираа на гости кај Ајнтрахт.


Леверкузен


После 27 изиграни кола во Бундеслигата, екипата на Леверкузен е единствен тим кој се уште нема пораз. Со оглед на овој факт, слободно може да констатираме дека првата позиција им е сосема заслужена и се надеваме дека ќе издржат на врвот до самиот крај.


Предлог


Иако Леверкузен фаворит на овој дуел, некако посигурно ни делува да типуваме на голови. Наш предлог е ГГ со квота 1.91 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*