Петок, 05/04 - Фудбал, Франција, Лига 1
05/04Лил vs Олимпик МарсејДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
01/04/2024 09:39
Овие две екипи очекуваме да ни прикажат отворен и ефикасен натпревар.

Лил


Лил ги видовме досега во одлично светло. Ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе се најдат во европските купови, а за нив тоа би било огромен успех. На последните четири дуели немаат пораз и во тој временски период запишаа две победи и две реми.


Марсеј


Марсеј заостана во борбата за Европа, но веруваме дека нема да се предадат и ќе се борат до последен здив за да „фатат“ позиција која ќе ги испрати барем во конференциската лига. Во последното коло изиграа дерби дуел со ПСЖ и за жал не успеаја да го издржат притисокот, па запишаа пораз со резултат 2-0.


Предлог


Двете екипи знаат да изиграат отворено, па искрено сметаме дека можат да изиграат отворено и ефикасно. Ние одлучивме да типуваме ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*