Четврток, 04/04 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
04/04Гранада vs ВаленсијаДвојна шансатип: X2
8 / 10 единици
01/04/2024 09:34
Валенсија е во подобра форма и на овој дуел очекуваме да останат непоразени.

Гранада


Екипата на Гранада денес ќе изигра заостанат натпревар од домашното првенство. Овој тим мора да признаеме дека е во многу лоша позиција и на последните пет натпревари запишаа едно реми и четири порази.


Валенсија


Валенсија пак генерално игра добро и општиот впечаток е одличен, но повторно се далеку од пласман во Европа Со киксовите во последните две кола тие заостанаа цели 8 бода зад Сосиедад кој се наоѓа на 6-то место на табелата.


 


Предлог


Овде сметаме дека тимот на Валенсија ќе остане непоразени бидејќи е во подобра позиција. Ние одлучивме да типуваме Х2 со квота 1.41 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*