Среда, 03/04 - Фудбал, Бугариjа, A ПФГ
03/04Лудогорец vs Левски Софија1X2тип: 1
7 / 10 единици
01/04/2024 09:29
Овде очекуваме тимот на Лудогорец да доминира и да запише победа на овој дуел.

Лудогорец


Екипата на Лудогорец после 25 изиграни натпревари оваа сезона има запиша 19 победа, 3 реми и 3 порази. Моментално се наоѓаат на првото место на табелата со 60 освоени бода. Во последно време играат одлично, а исто така се и во најдобра форма од сите тимови.


Левски


Левски ја зазема позицијата број 4 на табелата и имаат девет бода помалку од денешниот противник и од големиот ривал. И тие во последно време значително се подобрија, а на последните пет натпревари запишаа четири победи и едно реми.


Предлог


Овде веруваме дека Лудогорец ќе слави без поголеми проблеми, а коефициентот за 1 изнесува 1.55 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*