Вторник, 02/04 - Фудбал, Англија, Премиер лига
02/04Вест Хем Јунајтед vs Тотенхем ХотспурДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
01/04/2024 09:24
Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни.

Вест Хем


Вест Хем влезе во лоша серија и запиша три неуспеси во првенството. Имено, овој тим два пати ремизираше, а во последното коло беа поразени од Њукасл, па некако заостанаа во борбата за Европа и ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок.


Тотенхем


Екипата на Тотенхем има три победи и два порази во последните пет првенствени натпревари во Премиер лига. Тие имаат вкупно 56 бода и тоа е доволно само за да бидат на 5-та позиција, поточно на позицијата која води во директен пласман за Лига Европа.


Предлог


Овде можеби Тотенхем е во блага предност, но ние сепак одлучивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог е ГГ со квота 1.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*