Среда, 14/02 - Фудбал, Италија, Серија А
14/02Болоња vs ФиорентинаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
12/02/2024 10:32
Овде очекуваме ефикасен натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни.

Болоња


Екиапта на Болоња оваа сезона се снајдува одлично во домашното првенство и во моментов се на позиција која води во Европа, а имаат и еден натпревар помалку кој што треба да го изиграат токму денес против Фиорентина.


Фиорентина


Екипата од Фиренца после четири последователни неуспеси конечно оствари победа во минатото коло. Тие зедоа важни три бода и запишаа убедлив триумф против Фросиноне со резултат 5-1, па тоа делуваше како да е почеток за добра серија.


Предлог


Овде очекуваме двете екипи да „притискаат“ и типуваме ГГ со квота 1.95 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*