Вторник, 13/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
13/02ФК Копенхаген vs Манчестер СитиПолувреме/Крајтип: 2/2
7 / 10 единици
12/02/2024 09:49
Овде имаме дуел на две екипи со различен квалитет, па очекуваме лесна победа за гостите.

Копенхаген


Самото учество за Копенхаген во нокаут фазата од ЛШ е голем успех. За жал тие немаа среќа во жребот, па за противник го добија актуелниот европски шампион, Манчестер Сити и да бидеме искрени немаат големи шанси за пролаз понатаму.


Манчестер Сити


Повторно екипата на Манчестер Сити е огромен фаворит за титула во ЛШ, но големо е прашањето дали ќе успеат во тоа со оглед на фактот што конкуренцијата е огромна. Засега може да кажеме дека им оди одлично и се во серија од пет последователни победи.


Предлог


Ние овде очекуваме без поголеми проблеми да победи екипата на Манчестер Сити. Ние типуваме 2/2 со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*