Понеделник, 12/02 - Фудбал, Италија, Серија А
12/02Јувентус vs Удинезе1X2тип: 1
7 / 10 единици
06/02/2024 09:23
Јувентус очекуваме да доминира на овој натпревар и да земат лесни три бода.

Јувентус


Во последниот натпревар Јувентус загуби важни три бода од Интер и сега се во негатива од 4 бода и еден натпревар повеќе што воопшто не е лесно да се надомести, но како и да е, треба да оставиме да покаже времето.


Удинезе


Тимот од Удине  бележи очајни резултати оваа сезона и тие се на чекор од црвената зона што е сценарио кое сакаат да го избегнат по секоја цена. Во последните пет дуели зедоа само два бода и тоа е навистина премалку за тим кој сака сигурен опстанок.


Предлог


Јувентус мора да се оправда за грешката од минатото коло. Ние очекуваме да остварат лесна победа и типуваме 1 со квота 1.40 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*