Петок, 24/11 - Фудбал, Франција, Лига 1
24/11ПСЖ vs МонакоДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
20/11/2023 09:22
Овде веруваме дека двете екипи можат да постигнат најмалку по еден погодок.

ПСЖ


Екипата од Париз оваа сезона потфрли, но важно е што сето тоа што им е загубено го надоместија без поголеми проблеми, па повторно се наоѓаат на првата позиција всушност таму и каде што припаѓаат.


Монако


Монако игра солидно, па досега успеа да стигне до третото место што и не е толку лошо, бидејќи на крајот на сезоната оваа позиција носи пласман најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони.


Предлог


Овде и двете екипи често знаат да изиграат ефикасно, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.53 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*