Четврток, 23/11 - Фудбал, Данска, 1ва Дивизија
23/11ФК Фредерикиа vs Болдклуб аф 18931X2тип: 1
7 / 10 единици
20/11/2023 09:17
Домаќините имаат квалитет да земат нови три бода на овој натпревар.

Фредерисиа


Екипата на Фредерисиа после 16 изиграни натпревари се наоѓаат на 3-то место со 29 освоени бода, но некако заостануваат во борбата за првата и втората позиција. Познато е дека овој тим има амбиции да заврши на првиот дел на табелата, па околу тоа не би требало да имаат проблеми.


Б 93


За разлика од Фредерисиа која игра одлично, тимот на Б 93 не може да се пофали со добри игри. Тие во минатото коло со победа над Хелсингор успеаа да стават крај на катастрофалната серија порази која траеше неколку натпревари.


Предлог


Фредерисиа е поквалитетен тим, па ние очекуваме да ги земат трите бода на овој натпревар без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 1.44 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*