Среда, 22/11 - Фудбал, Англија, Национална Лига
22/11Барнет ФК vs Олдам Атлетик1X2тип: 1
7 / 10 единици
20/11/2023 09:02
Барнет е поквалитетен тим и очекуваме да ги земат трите бода на овој натпревар.

Барнет


Барнет оваа година игра фантастично и како што стојат работите ќе дадат се од себе за да обезбедат пласман во едно ниво погоре од англискиот фудбал. Во моментов се на втората позиција со 5 бода помалку од лидерот Честерфилд.


Олдам


Олдам се наоѓа на средината на табелата и играат доста променливо, па со оглед на тој факт, нормално е да бидат на 10-та позиција. Во последните три натпревари немаат пораз, поточно запишаа две реми и еден победа.


Предлог


Барнет делува како поквалитетен тим, па веруваме дека ќе успее да го надигра тимот на Олдам на овој натпревар. Типуваме 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*