Вторник, 21/11 - Фудбал, Меѓународен, EURO Championship - Qual.
21/11Грција vs Франција1X2тип: 2
7 / 10 единици
20/11/2023 08:57
Франција е голем фаворит и очекуваме да ги земат трите бода на овој натпревар.

Грција


Грците се наоѓаат на 3-та позиција и ги загубија сите шанси за пласман на ЕУРО. Тие досега освоија 12 бода преку 4 победи, 0 реми и 3 порази, па со самиот факт што не успеаа да обезбедат пласман, овие квалификации можат да ги прогласат за неуспешни.


Франција


Французите се покажаа во одлично светло овој пат. Најдобар доказ за тоа ни се резултатите од 7-те изиграни натпревари каде што оваа селекција запиша исто толку и победи, па се наоѓа убедливо на првата позиција.


Предлог


Франција е далеку поквалитетна селекција од Грција, па веруваме дека ќе ги земат трите бода и ќе ги завршат овие квалификации без никаков кикс. Наш предлог е 2 со квота 1.60 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*