Понеделник, 20/11 - Фудбал, Шпанија, Сегунда Дивизија
20/11Леванте vs Расинг СантандерДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
15/11/2023 10:07
На овој натпревар очекуваме двете екипи да постигнат најмалку по еден погодок.

Леванте


Екипата на Леванте како да влезе во блага криза. Тоа најдобро го покажуваат резултатите од последните четири натпревари каде што овој тим запиша два порази и две реми, па сега се надвор од плеј оф зоната.


Сантандер


Исто и Сантандер игра катастрофално во последно време. Имено, овој тим запиша три последователни порази од кои двата можеби беа очекувани, но едниот, поточно од Алкоркон беше тотално изненадување.


Предлог


Овие две екипи од гол разликата може да забележиме дека играат отворено, па головите не би требало да изостанат. Ние типуваме ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*