Четврток, 21/09 - Фудбал, Меѓународен, Uefa Europa Conference League
21/09Ајнтрахт Франкфурт vs АбердинПолувреме/Крајтип: 1/1
6 / 10 единици
18/09/2023 08:38
Овде очекуваме максимална доминација на домаќините и веруваме дека ќе ги земат трите бода без поголеми проблеми.

Ајнтрахт Франкфурт


Во минатата сезона, екипата на Ајнтрахт Франкфурт имаше одлични изданија, но за тие успеаа да стигнат само до 7-та позиција која всушност и значеше пласман во квалификациите од конференциската лига, а тие успеаа да стигнат и до групната фаза од ова натпреварување.


Абердин


Екипата на Абердин имаше цел за Лига Европа, но нивната позиција за таму ја препуштија на Хакен бидејќи беа поразени во двомечот од квалификациите, па сега ќе мора да се задоволат со конференциската лига која воопшто не е за потценување.


Предлог


Ние овде очекуваме Ајнтрахт да доминира бидејќи е далеку поквалитетен тим па веруваме дека ќе ги земе трите бода на овој дуел без поголеми проблеми. Наш предлог е 1/1 со квота 1.62 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*