Среда, 20/09 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
20/09Галатасарај vs ФК Копенхаген1X2тип: 1
7 / 10 единици
18/09/2023 08:31
Галатасарај е апсолутен фаворит на овој натпревар и очекуваме да ги земат трите бода.

Галатасарај


Галатасарај во овој натпревар влегува во улога на фаворит. Тие имаат поквалитетен тим, но покрај тоа се и во фантастична форма, па на последните 10 натпревари на сите натпреварувања овој тим нема пораз.


Копенхаген


Копенахаген некако игра променливо во последно време. Во домашното првенство се наоѓаат на првото место и имаат еден бод повеќе во однос на екипата на Бронби која е на второто место, а за оваа групна фаза може да кажеме дека влегуваат без големи амбиции.


Предлог


Галатасарај очекуваме на овој натпревар да ја оправда фаворитската улога и веруваме дека ќе успеат во тоа. Типуваме 1 со квота 1.55 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*