Вторник, 19/09 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
19/09Барселона vs АнтверпенДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
18/09/2023 08:20
Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку три погодоци.

Барселона


Ако не кикснеше Барса на премиерниот натпревар во новата сезона, сега веќе ќе зборувавме за одличниот почеток на овој тим. Имено, тие после ремито против Хетафе, успеаа да врзат четири победи и да стигнат на два бода разлика од Реал Мадрид.


Антверпен


Антверпен во минатата недела стигна до шампионската титула во белгиското првенство на доста драматичен начин, но сето тоа придонесе овој тим да стигне до групната фаза од ЛШ каде што нема да имаат воопшто лесна задача.


Предлог


Барса е голем фаворит на овој натпревар, но ние сепак се одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог е 3+ со квота 1.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*