Понеделник, 18/09 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
18/09Гранада vs Жирона ФКДвојна шансатип: X2
7 / 10 единици
13/09/2023 13:24
Жирона е во одлична форма и веруваме дека можат да останат непоразени и на овој натпревар.

Гранада


Гранада досега успеа да запише само една победа и тоа во претпоследното коло против тимот на Мајорка каде што победија со 3-2, додека останатите три дуели им се запишани како порази. Со оглед на овој учинок, воопшто не е чудно што овој тим се наоѓа на долниот дел на табелата.


Жирона


После 4 кола, Жирона слободно може да ги наречеме дека се најпријатното изненадување во Ла Лига. Тие откако во првото коло ремизираа, потоа успеаа да врзат три победи што во превод значи 10 бода на нивното салдо.


Предлог


Веруваме дека Жирона може да ја продолжат серијата без пораз и во ова коло, па затоа решивме да типуваме Х2 со квота 1.46 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*