Понеделник, 12/06 - Фудбал, Аргентина, Примера Дивизија
12/06Њувелс Олд Бојс vs Унион Санта ФеДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
08/06/2023 12:36
Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, со најмалку по еден погодок на двете страни.

Њуелс Олд Бојс


Екипата на Њуелс Олд Бојс се наоѓа на првиот дел од табелата и досега имаа освено вкупно 27 бода. Сепак тоа не е доволно за да бидат на позиција која води во американските купови на шампиони, а општопознато е дека целта на овој тим е да обезбедат пласман таму.


Унион Санта Фе


Во последно време тимот на Унион Санта Фе игра одлично. Тоа го докажуваат резултатите од последните три натпревари каде што овој тим запиша исто толку и победи, па за момент ја напушти црвената 28-ма позиција на табелата.


Предлог


Овде домаќините се фаворити, но сметаме дека гостите нема лесно да се предадат. Поради тоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 2.38 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*