Сабота, 10/06 - Фудбал, Норвешка, Дивизија 1
10/06Кристиансунд БК vs Мосс ФК1X2тип: 1
6 / 10 единици
06/06/2023 10:11
Кристиансунд е фаворит на овој натпревар, па очекуваме да ја оправдаат таа улога.

Кристиансунд


Тимот на Кристиансунд имаше одличен почеток на сезоната, но во последно време потфрли. Најдобар доказ за тоа дека не се во најдобра форма ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим успеа да победи само еднаш.


Мос


Мос е на средината на табелата и овој тим нема некои посебни амбиции, освен да обезбедат навремен опстанок. Во изминатите 11 натпревари запишаа четири победи, четири реми и три порази, па може да кажеме дека играат просечно.


Предлог


Кристиансунд има идеална можност да стави крај на лошата серија резултати. Веруваме дека ќе го надигра тимот на Мос, па затоа типуваме 1 со квота 1.55 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*