Петок, 09/06 - Фудбал, Република Ирска, Премиер Дивизија
09/06Дери Сити vs БохемианДа постигне погодок - двете екипитип: Да
6 / 10 единици
06/06/2023 09:09
Овде очекуваме двете екипи да постигнат најмалку по еден погодок на двете страни.

Дери Сити


Дери Сити врза три последователни натпревари без успех, па некако се оддалечи од лидерската позиција која во моментов ја има екипата на Шамрок. Тие заостануваат 4 бода, но до крајот има уште многу, па воопшто не е тешко да ја надоместат таа разлика.


Бохемианс


Бохемианс има само една победа во последните пет натпревари, а останатите дуели им се запишани како пораз и реми. За овој тим, примарна цел е да обезбедат една од првите три позиции, а искрено за тоа има голема конкуренција.


Предлог


Овие две екипи дефинитивно важат за квалтиетни тимови, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*