Недела, 28/05 - Фудбал, Англија, Премиер лига
28/05Саутемптон vs Ливерпул1X2тип: 2
8 / 10 единици
23/05/2023 14:26
Ливерпул е далеку поквалитетен тим и очекуваме да го надиграат Саутемптон во овој дуел

 


Саутемптон


Екипата на Саутемптон официјално е веќе член на англискиот Чемпионшип, а тоа и воопшто не е чудно бидејќи во 37 кола запиша само 6 победи, 6 реми и се останато им е пораз, па не сме изненадени од овој исход.


Ливерпул


Ливерпул некако се подобри во последно време и стигна на позиција која води во Лига Европа. Со оглед на катастрофалните партии оваа година, може да кажеме дека пласманот во второто по големина европско натпреварување е голем успех за овој тим.


Предлог


Ливерпул е далеку поквалитетен тим од Саутемптон и се во многу подобра форма, па не би требало да имаат проблеми на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 1.46 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*