Сабота, 27/05 - Фудбал, Италија, Серија А
27/05Фиорентина vs РомаВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
6 / 10 единици
23/05/2023 10:40
Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку три погодоци.

Фиорентина


Фиорентина го обезбеди опстанокот и за следната сезона, па во ова коло влегуваат како 11-то пласиран тим на табелата и тоа со ист број бодови како Болоња и Торино, но полоша гол разлика, па затоа и се пониско пласирани.


Рома


Рома влезе во криза дефинитивно. Најдобар показател за тоа ни се натпреварите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша четири реми и еден пораз, па пласманот во Европа им е доведен во прашање.


Предлог


Рома мора да стави крај на оваа лоша серија, но Фиорентина не е некако идеална прилика за тоа. Наш предлог е 3+ со квота 2.24 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*