Петок, 26/05 - Фудбал, Италија, Серија А
26/05Сампдорија vs СасуолоВкупно погодоци - над/подтип: Под 2.50
8 / 10 единици
22/05/2023 13:52
Овде очекуваме натпревар без многу погодоци и типуваме најмногу два гола.

Сампдорија


Сампдорија „раскрсти“ со Серија А, па им посакуваме брз повраток во елитата. Тие се на последното место и таму и ќе завршат. Оваа сезона бевме сведоци на катастрофални изданија на овој тим, па воопшто не е чудно што се случи вакво сценарио.


Сасуоло


Сасуоло овој натпревар го дочекува како 13-то пласирани тим, а како што стојат работите тука и ќе завршат во оваа сезона, па слободно може да констатираме дека тие си ја исполнија својата цел и обезбедија опстанок во лигата со најдобрите екипите од Италија.


Предног


Сасуоло е далеку поквалтиетен тим, но е во лоша форма, а исто така не блеска ниту Сампдорија. Очекуваме натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 2.28 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*