Четврток, 25/05 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
25/05Депортиво Мајорка vs Валенсија1X2тип: 2
7 / 10 единици
22/05/2023 13:19
Валенсија сметаме дека има капацитет да го надигра тимот на Мајорка во овој натпревар.

Мајорка


Мајорка е на средината на табелата и во моментов може да кажеме дека тие ја исполнија својата примарна цел. За нив најголем предизвик беше да се изборат за опстанок, а тоа и го направија, па доколку успеат да направат нешто повеќе за нив би било голем успех.


Валенсија


Благодарение на фантастичните игри од последно време, тимот на Валенсија успеа да се издигне над црвената зона. Во еден момент мора да признаеме дека бевме загрижени за овој тим, но работите си дојдоа на свое место.


Предлог


Валенсија успеа во минатото коло да го победи Реал Мадрид, па овој натпревар го дочекуваат со супер расположение. Очекуваме да победат повторно и типуваме 2 со квота 2.25 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*