Понеделник, 20/03 - Фудбал, Турција, ТФФ 1ва Лига
20/03Сакаријаспор vs Bodrum Belediyesi BodrumsporДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
15/03/2023 10:00
И двете екипи се слични по квалитет, па очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни.

Сакарјаспор


Сакрјаспор во овој натпревар влегува со добра форма и покрај тоа што во последниот натпревар запиша пораз. Тоа можеби и беше очекуван пораз со оглед на фактот што се сретнаа со првопласираниот тим на Самсунспор кој е во одлична форма.


Бодрумспор


Бодрумспор потфрли во последно време и на последните пет натпревари запиша три пораз и два пати победи, а добро е тоа што се уште се на позиција која води во плеј оф за пласман во турската елита, а за нив тоа е единствена цел.


Предлог


Веруваме дека двата тима ќе одат на победа на овој дуел, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ со квота 1.73 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*