Недела, 19/03 - Фудбал, Франција, Лига 1
19/03ПСЖ vs Рен1X2тип: 1
8 / 10 единици
14/03/2023 15:57
ПСЖ е апсолутен фаворит на овој натпревар и верувме дека ќе ги земе трите бода без поголеми проблеми.

ПСЖ


ПСЖ зад себе има четири последователни победи и повторно има одлична предност н алидерската позициј, а сето тоа е благодарение на двата киксови на Марсеј во последните три кола, па според сите параметри, ПСЖ ќе биде шампион во Франција.


Рен


Рен досега го видовме во одлично издание. Иако направија неколку киксови во последно време, сепак се уште се во трка за пласман во европските купови, а тоа за нив е најголем успех и исполнување на својата главна цел.


Предлог


Овде очекуваме ПСЖ да ги земе трите бода и не би требало да имаат проблеми околу тоа. Наш предлог е 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*