Сабота, 18/03 - Фудбал, Франција, Лига 1
18/03Тулуз ФК vs ЛилДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
14/03/2023 14:26
Дуел на две ефикасни екипи каде што очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни.

Тулуз


После три последователни порази, екипата на Тулуз зеде три бода и успеаа да победат на натпреварот против Анжер со резултат 0-2, па нивниот опстанок се повеќе и повеќе е сигурен. Со тоа овој тим би ја исполнил својата примарна цел.


Лил


Лил влезе во борба со екипите за Европа. Сепак до крајот ќе мора да освојуваат уште бодови  и да се надеваат на кикс на своите конкуренти. Во моментов заостануваат зад Рен и Монако, но разликата и не е толку недостижна.


Предлог


Овде имаме дуел на две екипи кои играат ефикасно, а тоа го докажува гол разликата на табелата. Типуваме ГГ со квота 1.60 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*