Сабота, 28/01 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
28/01Жирона ФК vs БарселонаПолувреме/Крајтип: 2/2
8 / 10 единици
26/01/2023 08:56
Барса веруваме дека без поголеми проблеми на овој натпревар ќе го надигра тимот на Жирона.
Жирона

Екипата на Жирона засега се снајдува одлично и во моментов е на средината на табелата во шпанската Ла Лига. Тие во последните пет натпревари имаат само еден пораз, а во останатите натпревари запишаа по две реми и два триумфи.

Барселона

Каталонците стгинаа до лидерската позиција и нивните амбиции оваа година се насочени кон титулата во домашното првенство. Реал Мадрид е исто така одличен тим и им е прв пратител, па искрено им предвидуваме голема борба во исполнувањето на мисијата.

Предлог

Ние сметаме дека Барса овде не би требало да се соочи со никакви проблеми, па затоа типуваме 2/2 со квота 2.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*