Среда, 25/01 - Фудбал, Холандија, Ередивизија
25/01Феенорд vs НЕЦВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
6 / 10 единици
24/01/2023 09:19
Овде очекуваме еден исклучително отворен и ефикасен натпревар со најмалку три погодоци.

Феенорд


Фановите на Феенорд имаат премногу причини за задоволство бидејќи нивната омилена екипа игра фантастично оваа сезона, а најдобар доказ за тоа ни е првото место на табелата во холаднскиот шампионат со два бода повеќе во однос на второпласираниот Аз Алкмар.


НЕЦ


После и не така добриот шампионат, фудбалерите на НЕЦ играат фантстично во последно време.  Имено, оваа екипа на последните пет натпревари се без пораз, а во тој период овој тим оствари дури три победи и две реми.


Предлог


Феенорд е огромен фаворит на овој натпревар, а делува дека може да имаме и ефикасен натпревар. Ние типуваме 3+ со квота 1.54 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*