Вторник, 24/01 - Фудбал, Португалија, Лига Куп
24/01Арука vs СпортингДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
17/01/2023 15:14
Овде очекуваме натпревар полн со притисок, па затоа типуваме најмалку по еден погодок на двете страни.

Арука


Арука мора даа признаеме дек на големо изненадување стигна до ½ финлето од португалскиот куп. Тие елиминираа доста солидни противници и слободно може да констатираме дека овој пласман им е сосема заслужен.


Спортинг Лисбон


Екипата на Спортинг заедно со Порто се најголеми фаворити за освојување на оваа титулаа. Претпоставките се дека ако победи и Порто, но и Спортинг, во финалето ќе се сретнат меѓусебе, па затоа мотивот на овој натпревар им е огромен.


Предлог


Куп натпреварите често знаат да ни приредат доста изненадувања, а искрено очекуваме и овој пат да биде така, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота  2.02 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*