Недела, 04/12 - Фудбал, Италија, Серија Б
04/12Џенова vs Цитадела1X2тип: 1
7 / 10 единици
30/11/2022 14:01
Време е тимот на Џенова да стави крај на лошата серија резултати и да запише победа.
Џенова

Џенова имаше одличен почеток на сезоната и благодарение на таа залиха се уште се наоѓаат на горните позиции на табелата. Во последно време играат катастрофално, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните четири натпревари каде што запишаа две реми и два порази.

Цитадела

Цитадела е на вториот дел од табелата, а исто и тие не се во кој знае каква форма на последно време. Ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе се најдат во големи проблеми во однос на опстанокот што е примарна цел за овој тим.

Предлог

Овде очекуваме Џенова да стави крај на лошата серија. Веруваме дека ќе успеат да победат и затоа типуваме 1 со квота 1.55 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*