Понеделник, 28/11 - Фудбал, Шпанија, Сегунда Дивизија
28/11CD Ibiza Islas Pitiusas vs Андора ЦФ Теруел1X2тип: 2
6 / 10 единици
23/11/2022 13:22
Андора делува како поспремен тим во овој дуел и очекуваме да ги земат трите бода.

 


Ибица


Тимот на Ибица важи за еден од поголемите фаворити за елиминација од Ла Лига 2. Тие досега да бидеме искрени не прикажаа ништо, односно може да кажеме дека заслужена им е позицијата во црвената зона.


Андора


Андора засега се држат одлично и во последните четири натпревари имаат три победи и еден пораз, што може да се констатира дека се во добра форма и ако продолжат со ова темпо ќе се замешаат во борбата за пласман во елитата.


Предлог


Андора делува дека се поспремни и очекуваме да ги земат трите бода на овој натпревар. Наш предлог е 2 со квота 2.60 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*