Сабота, 26/11 - Фудбал, Англија, Национална Лига
26/11Јеовил Таун ФК vs Халифакс ТаунВкупно погодоци - над/подтип: Под 2.50
6 / 10 единици
22/11/2022 10:36
Овде очекуваме неефикасен дуел и најмногу два погодоци на цел натпревар.

Јеовил


Тимот на Јеовил е многу блиску до црвената зона. Тие иако имаат само еден пораз во последните пет дуели, генералниот впечаток за нив е дека можеа да прикажат многу повеќе оваа сезона и да бидат на некоја посигурна позиција.


Халифакс


Халифакс благодарение на резултатите од последните четири кола успеа да се тргне од зоната за елиминација. Амбициите на овој тим се за оваа година да стигнат до плеј оф позициите кои ќе можат да ги одведат во повисок ранг, но конкуренцијата е голема и тоа нема да биде лесна задача.


Предлог


Двете екипи не играат кој знае колку ефикасно, па затоа сметаме дека 0-2 гола е најлогичен тип за овој натпревар.  Коефициентот за тоа изнесува 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*