Петок, 25/11 - Фудбал, Франција, Национална Лига
25/11Ред Стар ФК 93 vs АС Нанси1X2тип: 1
7 / 10 единици
22/11/2022 09:22
Овде домаќините се во улога на фаворити и очекуваме победа за нив на овој натпревар.
Ред Стар

Во француската трета лига нема застој, па екипата на Ред Стар е пред нов предизвик. Тие досега од 12 изиграни натпревари успеаа да соберат 18 бода, додека во последно време играат променливо и на последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз.

Нанси

Нанси делува како да се во криза за што најдобар показател ни е само едната победа во последниов период. Тие се наоѓаат на средината на табелата, а многу брзо можат да влезат во зоната за елиминација ако продолжат со вакво темпо.

Предлог

Ред Стар е благ фаворит на овој натпревар, а ние очекуваме дека ќе успеат да ги земат трите бода. Типуваме 1 со квота 1.98 во 222Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*