Четврток, 24/11 - Фудбал, Меѓународен, Светско првенство
24/11Португалија vs Гана1X2тип: 1
6 / 10 единици
21/11/2022 12:59
Португалците веруваме дека ќе ги земат првите три бода на ова Светско првенство.

Португалија


Селекцијата на Португалија отсекогаш е репрезентација од која се очекува многу, па и овој пат исто така. Тие пред неколку дена изиграа контролен натпревар против Нигерија каде што победија со 4-0 и докажаа дека се спремни.


Гана


Гана исто така имаше контролен дуел пред почетокот и победија на натпревар против Швајцарија, а претходно запишаа уште една победа против Никарагва, па сега во овој натпревар влегуваат со одлично расположение.


Предлог


Португалците веруваме дека ќе доминираат на овој натпревар и во најмала рака ќе успеат да ги земат трите бода. Наш предлог е 1 со квота 1.40 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*