Недела, 25/09 - Фудбал, Англија, Лига 1
25/09Плимут Аргил vs Ипсвич ТаунДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
21/09/2022 10:21
Двете екипи се во одлична форма и головите на овој натпревар не би требало да изостанат.

Плимут


Засега тимот на Плимут се држи одлично. Иако запишаа два порази во изминатите девет кола, сепак се наоѓаат на горниот дел на табелата и за нив тоа е единствена цел за оваа година. Веруваме дека до самиот крај ќ есе борат за да успеат да обезбедат преслба во повисок ранг.


Ипсвич


Најголем фаворит за првото место  тимот на Ипсвич. Засега се им оди според планот и се уште немаат пораз во изминатите девет кола, поточно во тој временски период запишаа шест победи и три реми што воопшто не е учинок за потцнување.


Предлог


Овде имаме дуел на две екипи кои се во одлична форма, па затоа решивме да го избегнеме конеечниот исход. Двата тима играат отворено, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ со квота 1.79 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*