Сабота, 24/09 - Фудбал, Англија, Лига 2
24/09Стивенејџ vs Харогејт Таун1X2тип: 1
8 / 10 единици
21/09/2022 10:18
Стивенејџ е фаворит на овој дуел и очекуваме да ја оправдаат таа улога без поголеми проблеми.

Стивенејџ


Тимот на Стивенејџ бележи одличен почеток на сезоната, па во моментоов се наоѓаат на горните позиции на табелата, поточно на 4-то место кое воопшто не е за потценување со оглед на големата конкуренција во оваа лига.


Херогејт


Херогејт дефинитивно е во криза. Тоа го покажуваат и резултатите од последните пе т натпревари каде што овој тим има запишано четири порази и едно реми, а искрено денешниот противник и не им е толку добра прилика за да ја прекинат оваа лоша серија.


Предлог


Овде веруваме дека Стивенејџ ќе успее да ги земе трите бода и тоа без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 1.61 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*