Четврток, 22/09 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
22/09Франција vs АвстријаПолувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
20/09/2022 09:19
Франција има квалитет и веруваме дека ќе успее да запише одлична победа на овој натпревар.

Франција


Дефинитивн селекцијата на Франција е најголемото разочарување во ова издание од Лигата на нации. Воопшто не сме навикнати да ги гледаме на последните позиции, особен во група со репрезентации како Данска, Хрватска и Австрија.


Австрија


Австријците иако започнаа со победа во првиот натпревар против Хрватска, сепак после та запишаа дури три неуспеси, поточн два порази и едно реми, па во моментов се на третата позиција на табелата и заостануваат многу зад селекцијата на Данска која е на првото место.


Предлог


Ние овде сметаме дека е време за првиот триумф на Франција во ова натпреварување и типуваме 1/1 со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*