Недела, 07/08 - Фудбал, Норвешка, Дивизија 1
07/08ИК Старт vs Брине ФК1X2тип: 1
7 / 10 единици
05/08/2022 09:35
Старт веруваме дека ќе направи се за да ги земе трите бода и да се оправда за грешката од минатото коло.

Старт


Иако многу љубители на фудбалот очекуваа дека Старт ќе биде во горните позиции на табелата, сепак после 18 изиграни кола тие се наоѓаат на средината на табелата. Амбициите им се насочени кон првите шест позиции, но прашање е колку ќе успеат да го остварат тоа.


Брин


Тимот на Брин игра доста променливо во последните пет натпревари и нивниот учинок во тој временски период е две победи и три порази. Сега се над црвената зона, но до крајот има уште многу и дефинитивно ќе треба да се потрудат за да обезбедат опстанок.


Предлог


Старт е фаворит на овој натпревар и ние очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1 со квота 1.52 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*